August, 11 2020 — Daugavā pie Vanšu tilta baltās buras priecēs pilsētas viesu acis!

15. UN 16.AUGUSTĀ DAUGAVĀ, RĪGAS SVĒTKU IETVAROS, NORISINĀSIES RĪGAS KAUSS BURĀŠANĀ 2020

Šajā nedēļas nogalē, 15.un 16.augustā, norisināsies ikgadējās sacensības RĪGAS KAUSS BURĀŠANĀ 2020, kas tiek rīkotas Rīgas svētku ietvaros ar Rīgas domes un Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Sacensības organizē burātāju biedrība “Latvian Sailing Team”, vienā no pilsētas aktīvākajiem jaunajiem jahtklubiem - “Rīgas sporta burāšanas centrs”. Pašas sacensības notiks Daugavā pie Vanšu tilta posmā uz jūras pusi, un tās būs pārredzamas arī Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem no Vanšu tilta un abiem Daugavas krastiem. Starti tiek plānoti sestdien 15.08.pl.12.30 un svētdien 16.08.pl.11.00. Abās dienās sacensības norisināsies līdz pl.17.00. Laiki ir minēti aptuveni un var mainīties atkarībā no laikapstākļiem un vēja stipruma. Organizatori paredz, ka sacensībās piedalīsies ap 40 buru laivām, kas ir līdz 100 dažāda vecuma burātāju, kuri cīnīsies par Rīgas kausu 5 jahtu grupās.

Sacensībās piedalīsies gan jūras jahtu komandas, kas tiks dalītas divās jahtu grupās – garumā līdz 10m, un virs 10m, gan sporta jahtu klases – Beneteau PLATU 25 un STAR, un jaunieši startēs Laser 4,7 jahtu klasē.

Sacensības Daugavā pie Vanšu tilta, tiek rīkotas katru gadu, laikā, kad norisinās Rīgas svētki, ar mērķi piesaistīt uzmanību burāšanas sporta veidam, parādot tā daudzveidību un iespējas. Burāšana ir sporta veids, ar kuru iespējams nodarboties teju jebkurā vecumā, sākot burāt bērnībā, sasniedzot 6.-7.gadu vecumu, un darīt to līdz pat sirmam vecumam. Nav svarīgi, ja neesi to sācis jau bērnībā – burāt mācīties var sākt jebkurā vecumā, ja esi nolēmis apgūt ko jaunu un aizraujošu. Ir plašas iespējas izvēlēties - var burāt individuāli uz kādas no vienvietīgām olimpiskās klases jahtiņām, pieslēgties burātāju komandai un gūt asākas sajūtas, piedaloties sporta sacensībās, vai burāt nedēļas nogalē draugu lokā, izbaudot sauli un jūru mierīgā atpūtā.

RĪGAS KAUSS tam ir spilgts piemērs, jo apvieno dažāda vecuma burātājus, kas burā uz dažādām jahtām.

 

BIEDRĪBA LATVIAN SAILING TEAM - 2007.gadā dibināta burātāju komanda, kas piedalās augsta līmeņa jūras burāšanas sacīkstēs Eiropā un Vidusjūras baseinā dažādās laivu klasēs. Pēdējos piecus gadus komanda trenējas uz “Platu 25”sporta  klases jahtām, lai veicinātu nacionālās jahtu klases attīstību Latvijā. LST darbojas 25-30 sportisti un tehniskie speciālisti.

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS - Viens no aktīvākajiem burāšanas centriem Rīgā, kas darbojas kopš 2016.gada. Jahtu osta un daudzfunkcionāls burāšanas centrs, kas pieejams ikvienam interesentam dažādu ūdens sporta un aktīvās atpūtas aktivitāšu realizēšanai, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības.

 

 

Informāciju sagatavoja:
RĪGAS KAUSS  BURĀŠANĀ 2020
pasākuma vadītāja Kristīne Štāla-Bula

t.26587222, e-pasts: stala@inbox.lv
Sacensību informācija: www.rigasailingcentrer.com
Face book lapa: https://www.facebook.com/rigasailingcup/
https://www.facebook.com/RigasSportaBurasanasCentrs/

 

                 

 


Older Entry Blog Home Newer Entry

Site Map Login